Úvod / Nezařazené / Středoškolská družstva pro Budějovickou

Středoškolská družstva pro Budějovickou

V bezmála čtyřicetistupňové výhni se na hřišti GC Mstětice uskutečnil již 11. ročník PB Středoškolského poháru – celostátní soutěže tříčlenných družstev středních škol z domova i zahraničí.

Akce je od roku 2016 zároveň Mezinárodním mistrovstvím České republiky středoškolských družstev. Šampionát otevřel druhé desetiletí své existence a přidal další ročník k tradici formátu, který kromě golfových bojů podporuje týmového ducha, studentský život i hrdost na svou „alma mater“.

Do soutěže se přihlásilo celkem 25 družstev. Družstva soupeří systémem na rány bez vyrovnání se dvěma nejlepšími výsledky na každé jamce. Klání zahájil slavnostním odpalem patron, držitel všech tří nejcennějších klubových fotbalových trofejí a hráč s handicapem 5 Vladimír Šmicer. Ten předal putovní pohár družstvu Gymnázia Budějovická ve složení Jan Klimeš, Tomáš Kubata a Vlastimil Miller, kteří celkově zahráli vynikajících 7 pod par.

Stříbrné medaile získalo výkonem -4 poděbradské Gymnázium Jiřího z Poděbrad ve složení Martin Bála, František Exner a Jan Exner. Třetí skončilo favorizované družstvo radotínského Gymnázia Oty Pavla I s výsledkem 2 pod par. To nastoupilo s historicky nejnižším průměrným handicapem 0,5 ve složení Jana Melichová, Patricie Macková a Tina Davídková. Nejlepší individuální výsledek chlapců, 69 (-3), zahrál Adam Balatka z Gymnázia a SOŠ pedagogické v Liberci. U dívek to bylo 72 (par) v podání Jany Melichové.

Titulárním a generálním partnerem 11. ročníku byla Raiffeisenbank a mezi hlavní partnery patřil Golfplan