Úvod / Proč pojištění?

Proč pojištění?

Speciální pojištění pro golfisty může být něco, o čem jste nikdy neuvažovali. Možná hrajete golf celý život a měli jste štěstí, že vás na golfovém hřišti nic zlého nepotkalo. V takovém případě se asi ptáte, proč byste měli přemýšlet o golfovém pojištění. Pojďme se zamyslet nad 3 hlavními riziky, kterým golfisté čelí…

Jestliže je vaše odpověď ano, a ruku na srdce, stane se to občas každému z nás, pak nemůžete zaručit, že příště netrefíte jiného hráče, auto nebo nějakou budovu. Jestliže se to stane, můžete si dovolit vzniklou škodu uhradit? Díky našemu golfovému pojištění vás ochráníme před odpovědností za škody až do výše 60 miliónů Kč. To znamená, že když vznikne škoda vaší vinou, budete ochráněni. Přečtěte si, prosím, příběh o hráči golfu, kterého soudili o částku 12 miliónů Kč poté, co zasáhl jiného hráče golfu. Pochopíte možné důsledky jednoho takového nepovedeného odpalu.

O celkové hodnotě svého golfového vybavení jste možná nikdy nepřemýšleli. Jestliže jste jako ostatní golfisté, které známe, nejspíš jste své vybavení rozšiřovali léta a vůbec nepřemýšlíte o finanční částce, která vás na golfovém hřišti doprovází. V dnešní době může stát nepromokavé oblečení až 15.000 Kč. A to ani nemluvíme o GPS a elektrickém vozíku. Když to vše shrneme, pak nám vychází, že průměrná hodnota golfového vybavení přesahuje 80.000 Kč. Můžete si v případě odcizení nebo poškození vašeho vybavení dovolit tuto částku zaplatit znovu? Díky golfovému pojištění bude vaše vybavení chráněno proti odcizení, ztrátě i poškození. A pokud nebylo starší 3 let, dostanete od nás vybavení zcela nové.

Zbloudilé golfové míčky jsou na golfovém hřišti nebezpečné a pro hráče představují skutečnou hrozbu. Avšak může docházet i ke zcela jiným nehodám. Během let jsme viděli mnoho různých druhů nehod, při kterých byli hráči zasaženi do zubů při zpětném švihu holí, spadli do jam, nebo je dokonce přejel golfový vozík. Každý rok končí v nemocnicích v Anglii v průměru 12 400 zraněných golfistů. Naše golfové pojištění zmírní následky vašeho případného vážného zranění na golfovém hřišti částkou až 1.500.000 Kč.

Další věci, proti kterým vás ochrání naše golfové pojištění:
 • Náhradní golfové hole
  jestliže hrajete turnaj a potřebujete náhradní soupravu golfových holí v případě jejich ztráty nebo krádeže.
 • Hole in One a bar je zaplacen
  jestliže budete mít skutečně štěstí a vyjde hole in one, zaplatíme váš účet v baru do výše 6.000 Kč.
 • Proplacení členství
  jestliže nemůžete hrát golf v důsledku nehody na golfovém hřišti, proplatíme vám poplatek za členství ve vašem golfovém klubu.
 • Celosvětové pokrytí
  jestliže se vydáte hrát golf do zahraničí, naše golfové pojištění vás bude chránit v zahraničí stejně jako v České republice.

A je toho ještě mnohem více! Rozklikněte si jakoukoliv variantu pojištění, podrobně popisují vše, co  naše golfové pojištění zahrnuje.

Golfové nehody