Úvod / Nezařazené / Osobnosti o golfovém pojištění

Osobnosti o golfovém pojištění

Golf je dost drahý i bez toho, abyste museli platit náklady na zničené nebo ukradené vybavení, na škody na cizím majetku nebo dokonce nebo na zdraví. Golfový míček má při odpalu rychlost až přes 120 kilometrů za hodinu a pokud dopadne tam, kam jste určitě nechtěli, může způsobit vážné následky.

To, že zakřičíte Fore, Vás nezachrání

Faktem je, že pokud se Vám při golfu něco přihodí a Vy nemáte golfové pojištění, golf může být pěkně drahou zábavou. Čím častěji hrajete, tím je nebezpečí větší! Každý z nás má někdy špatný den a jediná nepovedená rána Vás může i finančně zruinovat.

V poslední době se u nás objevilo několik nabídek golfového pojištění. Ptáme se známých osobností na jejich názory a zkušenosti.

 

Rozhovor s Klárou Spilkovou

Kláro, myslíte si, že by golfista měl být pojištěn?

V pojištění se moc nevyznám, ale vím, že spoustu nehod, které se mohou stát při golfu, běžná pojištění nekryjí. Doporučovala bych tedy každému golfistovi, ať si dobře ověří, zda nějaké z jeho pojištění kryje škody způsobené při hře a krádeže golfového vybavení.

Co se podle Vás může při golfu reálně přihodit?

Pominu-li krádeže vybavení, které jsou poměrně běžné, největší obavy mám z toho, že někdo  někomu způsobí úraz. Občas na hřišti vidím situace, které hlava nebere. Samozřejmě mám také obavu o vlastní zdraví.

A vy jste pojištěná?

Ano, pro profesionálního golfistu, kterého golf živí, je specializované pojištění víceméně samozřejmostí.

 

Rozhovor s Romanem Stupkou, generálním ředitelem ETA a.s.

Romane, o vás je známo, že jste měl na golfu nepříjemnou nehodu, co se stalo?

Zahrál jsem míč mimo fairway mezi stromy. Přesvědčený, že zvládnu odpálit míč i z mechu, se mi hůl zaryla do země a míč mi vyletěl do obličeje, přímo do oka. Na oko jsem několik měsíců vůbec neviděl, následovaly odborné konzultace u očních specialistů v Praze, Vídni, Kolíně nad Rýnem, Londýně a Moskvě. Diagnóza poškození oka tupým předmětem, resp. utržená rohovka a poškozená sítnice.

Podstoupil jsem operaci oční čočky. Nyní, s odstupem již několika let po úraze, mám trvalé omezení zraku na totmo oku. Nejen, že s hraním golfu byl na nějaký čas pokoj, ale úraz mi znemožnil na nějakou dobu řídit auto, způsobil pracovní neschopnost, atd.

A pomohlo vám golfové pojištění?

Já jsem bohužel v té době pojištěn nebyl. Kdyby již tenkrát bylo na našem trhu pojištění GOLFPLAN, dostal bych alespoň náhradu za hospitalizaci a na úrazovém pojištění, si troufám odhadnout, bych dostal obnos minimálně ve výši 225.000 Kč (pozn. dle podmínek pojištění GOLFPLAN v té nejlevnější variantě BOGEY). Samozřejmě nic úplně nenahradí trvalé zdravotní následky, ale bodlo by to.

A teď už pojištěn jste?

Pevně doufám, že se mi už nic podobného nestane. A kromě toho jsem se radši i pojistil.

Co podle Vás musí golfové pojištění obsahovat?

Samozřejmě hlavně krytí všech nepříjemností, které se staly mně. Navíc bych uvítal krádež a poškození vybavení, zodpovědnost za škody způsobené jiným stranám. Já navíc za golfem hodně cestuji, takže potřebuji mezinárodní platnost a pojištění ztráty či zpoždění holí po cestě. Jo, a samozřejmě zdravotní péči i v zahraničí.