Úvod / Nezařazené / 10 důvodů, proč si pořídit golfové pojištění

10 důvodů, proč si pořídit golfové pojištění

Určitě už jste na golfu několikrát zažili ten studený pot po těle, když váš míček nečekaně vystartoval směrem, kde stála řada (luxusních) zaparkovaných aut. Nebo na zahradu přilehlého rodinného domku. O málem trefeném spoluhráči ani nemluvě. Co s tím? Pojistěte se!Vyplatí se to. Už nebudete muset trnout, když se vám na hřišti něco nepovede. Anebo, když máte peška. Ten panický pot bude pryč, protože budete vědět, že jste v suchu. Zde vám přinášíme 10 dobrých důvodů, proč golfové pojištění má svůj význam.

1) POJIŠTĚNÍ VYBAVENÍ PROTI KRÁDEŽI, ZTRÁTĚ A POŠKOZENÍ

Slušné golfové vybavení není za hubičku.To bohužel zjistili i zloději. Navíc se hráči čím dál tím častěji vydávají za golfem do zahraničí. Krádež nebo ztráta golfového vybavení nebo jeho poškození při dopravě může znamenat značnou finanční ztrátu.

Nečekejte, že Vám škodu kompletně uhradí dopravce nebo vaše pojištění domácnosti. Na to potřebujete mít odpovídající doplňkové pojištění.

Pokud své golfové vybavení ztratíte nebo bude-li poškozeno či ukradeno, GOLFPLAN vám zajistí jeho náhradu systémem „nové za staré“. S pojištěním získáte pojištění proti krádeži, poškození či ztrátě automaticky při pobytu u nás i v cizině, takže na golf můžete vždy vyrazit bez rizika a s vědomím, že jste finančně kryti před jakýmikoli nepříjemnými událostmi.

2) POJIŠTĚNÍ ODPOVĚDNOSTI ZA ŠKODU

V České republice už hraje golf více než 50 tisíc lidí, a spousta hráčů přijíždí ze zahraničí. S rostoucím počtem hráčů na hřištích a s příchodem dalších nezkušených hráčů se zvyšuje riziko, že při hře zraníte nešťastnou náhodou někoho jiného, nebo poškodíte cizí majetek.

Každý má na hřišti někdy špatný den. Poškodí-li váš golfový míček nebo neopatrný švih něčí majetek nebo zdraví, ručíte za takto způsobenou škodu a tím i za náklady potřebné k její nápravě.

Pokud rozbijete okno, trefíte auto nebo jinak vážně poškodíte něčí majetek, může pro vás být den strávený na golfovém hřišti docela nákladný. Jako hráč golfu podstupujete toto riziko pokaždé, když vkročíte na hřiště.

GOLFPLAN přitom jako jediný v ČR nabízí limit 60 milionů korun, takže jste chráněni i před těmi nejnákladnějšími nehodami, které golf může přinést, rovněž také zahrnuje náklady právního zastoupení.

3) ÚRAZOVÉ POJIŠTĚNÍ

Golfový míček má při odpalu kinetickou energii srovnatelnou s nábojem sportovní zbraně. Hlava golfové hole má kinetickou energii malé vojenské zbraně. Míček i hlava jsou nesmírně tvrdé předměty, jejichž zásah jiného hráče se málokdy obejde bez následků.

Bez ohledu na to, zda si zranění způsobíte sami nebo zda Vám jej přivodí někdo jiný, pojištění GOLFPLAN vás chrání před vzniklými náklady, a to až do výše 1,5 milionu korun, dle vybrané varianty pojištění. To se vztahuje jak na zranění, tak i variantu nejhorší – úmrtí.

4) HOSPITALIZACE V NEMOCNICI

Budete-li muset být léčeni v nemocnici, poskytne vám golfové pojištění denní příspěvky na hospitalizaci. V případě, že následkem úrazu nebudete moci získat žádné výdělečné zaměstnání, máte nárok též na finanční odškodnění.

5) STOMATOLOGICKÉ OŠETŘENÍ

Úder do úst golfovou holí nebo míčkem je v nejlepším případě nepříjemný a bolestný. V obvyklejším případě ale vede k vážnému zranění, jež vyžaduje ošetření lékařem nebo zubařem. Lidé si obvykle neuvědomují, že mnohá pojištění zubní péče nezahrnují úhradu ošetření v případě nehody související se zuby, k níž dojde během sportu.

Pojištění GOLFPLAN zahrnuje pojištění zubního ošetření, které kryje výdaje na pohotovostní zubní ošetření, jež se provádí v důsledku přímého úderu golfovou holí, když jste na hřišti, a to jak v domácím prostředí, tak i v zahraničí.

6) HOLE-IN-ONE

I když je hole-In-one radostným zážitkem a zaručeně vrcholným bodem kterékoli golfové hry, má to také svůj rub. Jste-li šťastlivcem, kterému se to podařilo, bude se od vás požadovat a očekávat, abyste v klubovně zaplatil rundu něčeho dobrého!

Pokud se vám tento famózní úder podaří, může vám golfové pojištění pokrýt účet za drinky až do výše 6000 korun, vždy dle výběru z variant pojištění. Přestože toto pojištění není tak klíčové, jako pojištění proti jiným událostem, je jasné, že i díky němu budete esa dávat raději.

7) PRONÁJEM NÁHRADNÍHO GOLFOVÉHO VYBAVENÍ

Golfová dovolená v zahraničí je u nás stále běžnější volbou trávení volného času. Při letecké dopravě se ale často stane, že na své nadměrné zavazadlo s bagem čekáte zbytečně. Zavazadlo se buď zpozdí, poškodí nebo ztratí. Vy pak nemůžete hrát vůbec nebo si musíte pronajmout výbavu.

Potká-li Vás při cestě do zahraničí tato smůla, GOLFPLAN vám pomůže při ztrátě, poškození vašeho golfového vybavení nebo osobních věcí a uhradí náklady na nájem náhradního vybavení až do výše 6000 korun, opět dle vybrané varianty pojištění.

8) NÁHRADA ČLENSKÉHO PŘÍSPĚVKU V GOLFOVÉM KLUBU

Roční členské příspěvky v golfovém klubu jsou značným jednorázovým i opakovaným finančním výdajem. Klub vám ale peníze nevrátí, jestliže po zbytek roku nejste schopni hrát. Jste-li například zraněni nebo onemocníte, stanou se z vašich ročních členských příspěvků vyhozené peníze.

Jako ochranu před tímto rizikem, obsahuje golfové pojištění náhrady členského příspěvku, které Vás odškodní za náklady na roční členský příspěvek až do výše 30 tisíc korun, pokud nejste schopni hrát následkem zranění, nemoci nebo určitých dalších okolností.

9) STARTOVNÉ NA TURNAJÍCH

Pokud nejste v důsledku úrazu nebo nemoci, ke kterému dojde ve 14 dnech před zahájením turnaje, fyzicky schopni na turnaj nastoupit, pojištění GOLFPLAN vám poskytne pojistné plnění ve formě startovného na tento turnaj až do výše 6000 korun, dle vybrané varianty pojištění.

10) ÚZEMNÍ PLATNOST

A to nejlepší je, že ať už hrajete na Albatrossu, v Ropici, na Mauriciu, Floridě nebo v JAR, nemusíte si zjišťovat, zda vaše pojištění platí nebo ne. Platí totiž po celém světě. A to vše za cenu jednoho fee…